Dlaczego tak naprawdę warto drukować zdjęcia.

with Brak komentarzy

Dlaczego trzeba wkładać zdjęcia do albumów?

W dobie komputeryzacji i digitalizacji wielu sfer naszego życia, pojęcie robienia zdjęć zmieniło swoje znaczenie. CZY NAPEWNO? Dlaczego nasze zdjęcia rodzinne należy wkładać do albumów? Czy komputer, dysk twardy, CD lub DVD nie wystarczy?

Czasy się zmieniają, wraz z nimi nasze możliwości i przyzwyczajenia. Nasz stosunek do fotografii również ulega wielkim przemianom. Czy jednak wszystko, co nowe jest dobre? Czy nowe metody przechowywania zdjęć mogą spełnić swe zadanie za 10, 20 może 100 lat?

Pragnę zwrócić Państwa uwagę na fakt, że wszyscy – zapewne z przyjemnością – przeglądamy fotografie w rodzinnych albumach. Podziwiamy ówczesną modę, porównujemy, co się zmieniło w naszym otoczeniu. Z sentymentem wspominamy naszych bliskich, Babcię, Pradziadka, Pra,pra – przodka uwiecznionego na starej fotografii.Wszystkie te wspomnienia łączy jedna ich cecha. Istnieją fizycznie, wklejone, włożone do albumu, który stoi od wielu lat na półce, wśród innych pamiątek rodzinnych.

W każdej chwili możemy wziąć album w rękę, rozłożyć na stole, zagłębić się… Odzywają się wspomnienia, zdarzenia sprzed lat. Minione chwile z naszymi rodzicami, dziadkiem, babcią… Wracamy myślami do historii naszej rodziny – czasów z początku XX wieku, wojny, lat powojennych… Na zdjęciach widać jak rosną nasze dzieci, jak my – jako dzieci wzrastaliśmy w PRL-u. Dziś fotografowanie spowszedniało. Robimy setki, tysiące zdjęć.
Czy chociaż 5 % wybranych trafia do albumu..?

Zastanówmy się:
CO PO NAS ZOSTANIE JEŚLI NIE ALBUM, ALBUMY ZE ZDJĘCIAMI?

WP Facebook Like Send & Open Graph Meta powered by TutsKid.com.